Op deze foto uit Life Magazine uit 1955 viert een gezin het begin van het 'wegwerpleven'.
Tot de jaren 50 leefden we in een wereld waarin we minder consumeerden. Onze verpakkingen waren navulbaar en we repareerden onze duurzame artikelen. De melkboer bezorgde melk, we stopten onze sokken, herstelden onze kleding, poetsten onze schoenen en repareerden onze meubels. Wegwerpproducten en -verpakkingen waren nergens te bekennen.
De introductie van plastic, in combinatie met de mogelijkheid om producten industrieel te vervaardigen, leidde in de jaren 50 al snel tot een toename van goedkope wegwerpartikelen. We begonnen meer dan ooit te kopen en weg te gooien.
We consumeren onophoudelijk in een moordend tempo. In feite is onze consumptie de hele tijd alleen maar vergroot. Als we met net zo gemakkelijk zouden kunnen terugkeren naar de tijd van hergebruik en reparatie, konden we de overgang naar een circulaire economie versnellen. We zouden onze planeet – en elk levend wezen erop – beschermen voor toekomstige generaties.
We lanceerden Loop in 2019 om een wereldwijd platform voor hergebruik te creëren. Hierop kunnen fabrikanten herbruikbare versies van hun producten ontwikkelen om ze via grote winkelketens te verkopen. Met hetzelfde gemak als de huidige wegwerpproducten.
We streven ernaar om hergebruik even gemakkelijk te maken als weggooien voor consumenten, fabrikanten en winkeliers. Met Loop kan elk product, van wasmiddel tot vitaminen, worden verpakt in een herbruikbare verpakking. Het kan worden verkocht in elke deelnemende winkel en vervolgens worden teruggegeven in elke deelnemende winkel.
We pleiten wereldwijd voor hergebruik.
Ons werk heeft een positieve invloed op mensen en de planeet. Maar we gaan nog verder.
Bekijk onze impact